הבא את המכשיר לעבודה - BYOD - Bring Your Own Device

עד לא מזמן השתמשו אנשי השטח במסופונים יעודיים, גדולים ומסורבלים וכן, גם מאוד יקרים, על מנת לבצע פעולות מיחשוב בשטח כמו הקלדת הזמנות מלקוחות או דיווח לקריאת שרות.

כיום הסמארטפונים הטאבלטים ומגוון מכשירי המובייל המודרנים מביאים איתם עוצמת מיחשוב וטכנולוגיה המקבילים למחשבים אישיים ולעיתים אף יותר. במקביל, מחירי הסמארטפונים יורדים כל הזמן והם הפכו זמינים למרבית האוכלוסיה בעולם המערבי ואף חודרים במהירות לארצות העולם השלישי. קיימים מכשירים מוקשחים וכן מגוון כיסויים יעילים השומרים על המכשירים מפני פגיעות כך שההבדל בין מכשיר פרטי למכשיר המיועד לעבודה כבר כמעט ואינו מורגש במקרים רבים (כאשר אין דרישה לעבודה בסביבה קשוחה במיוחד).

מציאות חדשה זאת מאפשרת גם לעסקים קטנים ובינוניים לאמץ את טכנולוגיות המובייל החדשות של Mobile 4 ERP מבלי שהם נדרשים לרכוש לעובדיהם מכשירים יקרים. מרבית המכשירים הנמצאים ברשות העובדים כבר היום מתאימים לעבודה באופן מיידי.

זאת המגמה: כפי שהעובדים נכנסים לתיבת המייל שלהם, לחשבון הבנק, ולאתרי החדשות , הם יכולים להשתמש ב- Mobile 4 ERP כאפליקציה ארגונית המתאימה לאנשי השטח ואף לעובדי הארגון שאינם נמצאים בשטח. הנתונים זמינים להם בכל עת ובמידה והם נדרשים הם יכולים להיכנס למוד של "עבודה" בהרף עין גם בבית קפה, בחניה ברכב, בבית על הכורסא ואם נדרש גם בחופשה. הדבר נכון לא רק למנהלי החברה הנדרשים לזמינות גבוהה אלא גם לאנשי השטח ולעובדי המשרד מבלי תלות במקום הימצאם.

כיום אנחנו נכנסים לסמארטפון, קוראים מיילים, קובעים פגישות, נכנסים לחשבון הבנק וקוראים מאמרים על הכורסא בבית גם כשהמחשב האישי נמצא במרחק מטרים ספורים מאיתנו. כל זה כי חווית המשתמש נוחה מספיק עד כדי שלא נצטרך לקום ולגשת למחשב.

Mobile 4 ERP מביאה חוויה דומה גם בשימוש באפליקציות העסקיות שעד היום היו נגישות בעיקר מהמחשב.

 

Mobile 4 ERP הופכת את סביבת העבודה לנוחה וגמישה יותר עבוד העובדים, והמעסיקים אינם צריכים לספק להם סביבה טכנולוגית מיוחדת על מנת לאפשר להם להיות מעורבים בכל הנדרש על מנת למלא את תפקידם. המודל הזה מכונה ומוכר בעולם בשם BYOD - Bring Your Own Device או בתרגום חופשי בעברית: "הבא את המכשיר שלך לעבודה".

להלן מספר דוגמאות של עבודה פרודקטיבית בסמארטפון האישי הנתמכים ב- Mobile 4 ERP:

 • מנהל רכש או קניין מקבל בקשה לאישור דרישה או הזמנת רכש ומאשר אותה דרך המכשיר האישי בלחיצה אחת.

 • טכנאי מעדכן קריאת שירות או מדווח שיחת טלפון שעשה עם לקוח מיד במכשירו האישי מבלי "לחזור למשרד" או להרים טלפון על מנת לבצע זאת.

 • איש מכירות מבקר או מקבל טלפון מלקוח ומשנה הזמנה במהירות ובקלות מבלי לקום למהכסא.

 • עובד יצור מדווח יצור מבלי לגשת "לעמדת הדיווח"

 • מנהל פרוייקטים מדווח שעות פרוייקט מכל מקום ובכל זמן

 • איש מכירות מדווח לידים משימות ישירות למערכת. מתקשר ומנווט ללקוח מתוך האפליקציה. 

 • מנהלים ומקבלי החלטות מקבלים נגישות במכשיר הסלולרי לדוחות החשובים שלהם, כולל הדוחות הפרטיים שיצרו במשך השנים בפריוריטי. לראשונה ה- ERP באמת נייד, ו Mobile 4 ERP מאפשרת זאת בצורה זמינה ומידית וללא מאמץ.

.

חברות המחקר הגדולות בעולם מתייחסות לנושא:

 1. 78% מהעובדים אוהבים להשתמש במכשירים האישיים של שלהם ולא להחזיק שני מכשירים בעבודה. הם מרגישים יותר פרודוקטיביים ואף יותר שבעי רצון. כך על פי סמסונג Samsung.

 2. הפרודקטיביות של העובדים גדלה עם השימוש במכשירם האישי. כך לפי Forbes.

 3. עד שנת 2017 50% מהארגונים ידרשו מהעובדים להביא את המכשיר האישי שלהם לעבודה כך לפי מכון המחקר גרטנר Gartner report.

 4. 74% מהארגונים משתמשים או עומדים לאמץ שימוש במכשירים של העובדים. כך על פי ZDNet שהוא אתר חדשות פופולרי בנושאי טכנולוגיה ועסקים ופורטל מצליח ומפורסם בנושאי IT.

 5. 82% מהעובדים מאמינים שהמכשיר הסלולארי עומד למלא תפקיד מרכזי בפרודוקטיביות שלהם בשנים הקרובות IBM survey.

 

אם כך אין מחלוקת שהסמאטרפון האישי הפך והופך להיות ערוץ התקשורת המרכזי של העובדים עם החברה, הלקוחות והספקים. כשם שאנחנו משתמשים בחיים האישיים שלנו בסמארטפון כמעט בכל אינטרקציה עם העולם החיצון, כך אנחנו מצפים לאותה רמת נוחות מול מקום העבודה שלנו. 

בעזרת Mobile 4 ERP כל ארגון מסוגל בצורה קלה וידידותית להנגיש את מערכת המידע המרכזית שלו, מערכת ה- ERP של פריוריטי לכל אחד מעובדיו או מנהליו, ספקים ולקוחות, בעלויות נמוכות ובמאמץ שולי.