אפליקציה לניהול פרויקטים לחברות בניה המשתמשות בפריוריטי

ניהול פרויקט מחייב תכנון ובקרה אדוקים של השלבים השונים החל משלב הגיית הרעיון הראשוני, דרך אפיון הפרויקט וקביעת אבני הדרך בהפקתו. לאחר מכן, כל פרויקט עובר מספר פעילויות עד שהוא מוגדר כפרויקט גמור שהסתיים. ניהול הפרוייקט מחייב בקרה אדוקה של זמנים ותקציב. הדבר נכון בתחומים רבים כמו: פיתוח תוכנה, פרויקט בנייה ותשתיות או פרוייקט יזמות. על מנת לבצע ניהול יעיל ונכון של כל משימה ומשימה משתמשים פעמים רבות בתוכנת פריוריטי ERP.

תכנון הפרויקט עובר לכף היד

אם בעבר היה ניתן לבצע תכנון מסודר של כל שלב בפרויקט, לתכנן עלויות, שעות ייצור וחומרי גלם ולוודא כי הפרויקט עומד בלוח הזמנים רק באמצעות המחשב, היום המשימה הרבה יותר קלה. באמצעות אפליקציה לניהול פרויקטים ניתן לבצע את כל אחת מהפעולות לראות ולעדכן בכל רגע את משימות הפרוייקט. כל אחד מהעובדים ומקבלני המשנה יכול לעדכן את הנתונים הרלוונטיים בתוכנה וכך מנהלי הפרויקט יכולים לזכות למבט על, לראות את כל הדו"חות במהירות ובקלות ולבצע שינויים בעת הצורך.

מדוע חשוב להיות עם יד על הדופק בביצוע פרויקטים?

לפעמים, אפשר לגלות כי יש צוואר בקבוק בפרויקט כאשר אחד השלבים לא מתקדם במהירות הרצויה. ניתן להקצות משאבים כמו כוח אדם, תקציבים או חומרי גלם על מנת לזרז את הפרויקט. בנוסף, אם הפרויקט מבוצע עבור לקוח חיצוני, ניתן לעדכן את הפעילויות או המשימות ולשנות את לוח הזמנים של השלבים הבאים בהמשך.

בדרך כלל מבצעים את הפעולות הללו באמצעות תוכנות כמו פריוריטי. היתרון של האפליקציה הוא התממשקות מלאה לכל המודולים של תוכנת פריוריטי על מנת לבצע את העדכון בצורה מיטבית. כעת, אפשר להפרד לשלום מהאקסלים המיושנים ולעבור לנהל את כל הפרויקט דרך הטלפון הנייד.

עובדים יעיל וחוסכים כסף

כאשר מנהלים את הפרויקט באופן יעיל חוסכים כסף במספר דרכים. ראשית, ניתן להקצות את כוח האדם בצורה מתוכננת היטב לאורך כל שלבי הפרויקט עם הגמישות המתאימה כאשר מזהים שהפרויקט מתעכב או דורש משאבים רבים יותר. כך, ניתן להעסיק לכל פרויקט עובדים זמניים או קבלני משנה, להשתמש באאוטסורסינג או לנצל בצורה טובה יותר כל שעה של עובדים קבועים בחברה.

בנוסף, קל יותר לתמחר את הפרויקט עבור לקוחות חיצוניים כאשר יודעים כמה כל חלק ממנו אמור לעלות. מלבד זאת, בחלק מהפרויקטים הדורשים לוגיסטיקה מורכבת ושינוע של חומרי גלם או סחורה מוכנה מאתר אחד לשני – האפליקציה מתממשקת עם תוכנות המלאי והמחסן ומאפשרת לתאם את כל הפעולות.

 מקבלים סחורה מספקים ופותחים דרישות והזמנות רכש בנייד

היתרון של אפליקציה לאנשי שטח המותקנת בתוך דקות אחדות על טלפונים חכמים הוא שניתן להפעילה מכל מקום ברחבי העולם. אם אתם עובדים עם סניפים מרוחקים, אתרי בנייה, נמצאים בשטח או יוזמים פרויקטים בהם מספר אתרים במקביל, כל אחד מהעובדים יכול להפעיל את התוכנה בדרכים ובשטח. אין צורך לפתוח את המחשב הנייד או לחפש מקום להתחבר לרשת. האפליקציה המאובטחת מאפשרת להזין את הנתונים במסכים אינטואיטיביים שקל ללמוד ולהכיר וכך לנהל את הפרויקט בצורה מיטבית.

כך למשל מאוד נפוץ שמשתמשים באפליקציה על מנת לדווח קבלות סחורה מספקים במחסני הפרוייקט, מבצעים אישורים של דרישות רכש והזמנות רכש לפרוייקט דרך הסמארטפון, או מדווחים על תקלות ובעיות כמו למשל תקלות של "בדק בית" במסירת דירות חדשות בפרוייקטי בניה. באפליקציה לניהל פרוייקטים ניתן לצלם תמונות מהשטח ולשייך אותם כניספח לפעילויות הפרוייקט או לחשבון חלקי של קבלנים. ניתן גם להוסיף חתימת מיקום GPS לכל פעולה.

לסיכום, ניהול פרויקטים הוא תהליך מורכב שיש לבצעו בצורה יעילה על מנת לעמוד בזמנים ולמקסם את הרווחיות שלו. אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת היא באמצעות שימוש באפליקציה לטלפון הנייד המציעה מגוון מודולים לכל שלב בפרויקט ומאפשרת לצוות הניהולי לבדוק ובצע משימות בפרוייקט וכן לאפשר אישורים שונים בפרוייקט דרך הסמארטפון מבלי צורך לחזור למשרד ובכך לשחרר "צווארי בקבוק" ביעילו ובמהירות, לזרז את לוחות הזמנים ולשפר את הרווחיות של ביצוע הפרוייקט.