אפליקציה לסוכני מכירות

לא פשוטה העבודה של סוכן המכירות. יש לו הרבה מה לעשות, עליו לדבר עם הרבה אנשים ולקוחות פוטנציאליים, לשרת את מטרות הארגון שלו והכי חשוב – לעמוד ביעדים שהוגדרו עבורו על ידי החברה ובשיתוף איתו. למרות שמדובר בדרך כלל בעובדים שהוכשרו לשם ביצוע עבודות שכאלה, לבטח יש להם לא מעט הכנה לעשות לפני שהם יוצאים לפגישה עם לקוח פוטנציאלי ועליהם להכין את עצמם לכל תרחיש שהשיחה תפנה אליו. על מנת לסייע לעצמם הם צריכים לגייס את כל המשאבים אשר עומדים לרשותם ובכלל זה מחשב נייד עם מצגות של נתונים חשובים ומשכנעים ובמידת הצורך – נתונים עדכניים ככל האפשר שנכונים לעיתוי הפגישה עם אותו גורם.

בזכות אפליקציה לסוכני מכירות הם יכולים להיות מסודרים יותר ולהקפיד גם על סדר יום וגם על עדכון זמן אמת אודות פגישות והתקדמות שחלה (או לא חלה) בפגישה מסוימת. הם יכולים להזין באפליקציה את המידע שחשוב להם לדעת ולזכור לפני הפגישה ומכיוון שמדובר בחלק בלתי נפרד ממערכת הפריוריטי – יש ממשק ברור וישיר עם התוכנה כך שאפשר להציג בכל רגע נתונים עדכניים בזמן אמת, מה שיכול לסייע רבות בתהליך המכירה. מכיוון שסוכני המכירות בדרך כלל נמצאים מחוץ למשרד הם חייבים להישאר מעודכנים ולא יכולים להיות מנותקים ממידע מהותי שקורה בזמן שהם לא במשרד. בזכות אפליקציה לסוכני מכירות – הם יכולים לדעת כל הזמן מה קורה.

מה בעצם מאפשרת האפליקציה הזאת?

מדובר ביישום של תוכנת פריוריטי במכשיר הטלפון הנייד החכם של סוכן המכירות. בדומה למנהל המחסן בכבודו ובעצמו – גם סוכני המכירות יכולים לדעת בדיוק מה קורה כל הזמן הן בממשקים שקשורים בניהול הלקוחות או הלקוחות הפוטנציאליים והן מבחינת מלאי ומחסן (ככל והוגדר שזה בתחום האחריות או הידע שלהם). הגדולה של תוכנת הפריוריטי היא האפשרות למדר עבור כל עובד בדיוק את המידע שהוא אמור לעשות בו שימוש או לדלות ממנו מידע וכך לא נוצר מצב שבו לקוח פוטנציאלי נחשף למידע שהוא לא אמור להיחשף אליו. אפליקציה לסוכני מכירות מוגדרת מראש כך שהגישה ממנה למידע של הארגון והמחסן מוגבלת אך ורק לנושא של ניהול הלקוחות והלידים שמגיעים מבפנים או מבחוץ.

כיום יש פריוריטי למובייל, שזו המילה האחרונה בכל מה שקשור לאפליקציות של הטלפון הנייד עבור העובדים השונים. כל אחד מקבל את הגישה הדרושה לו דרך הטלפון הנייד, סוכן המכירות יכול להמשיך את העבודה שלו מכל מקום ובכל זמן שנוח לו וכך בעצם הוא לא מבזבז זמן לחינם. גם שהוא נמצא בשטח בין פגישות הוא יכול, דרך ההתאמה למובייל להזין נתונים או מידע חשוב לפני שיגיע לפגישה הבאה שלו. מדובר בנוחות רבה שהייתה רק עניין של זמן עד שתעלה לאוויר כצורך מסוכני מכירות בשטח.