כיצד אפליקציה לסוכני מכירות, אנשי מכירות שטח, מגדילה את רווחיות האירגון?

לא פשוטה העבודה של סוכן המכירות. יש לו הרבה מה לעשות, עליו לדבר עם הרבה אנשים ולקוחות פוטנציאליים, לשרת את מטרות הארגון שלו והכי חשוב – לעמוד ביעדים שהוגדרו עבורו על ידי החברה. למרות שמדובר בדרך כלל בעובדים שהוכשרו לשם ביצוע מכירות, לבטח יש להם לא מעט הכנה לעשות לפני שהם יוצאים לפגישה עם לקוח פוטנציאלי ועליהם להכין את עצמם לכל תרחיש שהשיחה תפנה אליו. על מנת לסייע לעצמם הם צריכים לגייס את כל המשאבים אשר עומדים לרשותם ובכלל זה מחשב נייד עם מצגות של נתונים חשובים ומשכנעים ובמידת הצורך – נתונים עדכניים ככל האפשר שנכונים לעיתוי הפגישה עם אותו גורם.

בזכות אפליקציה לסוכני מכירות המחוברת לתוכנת ה ERP של פריוריטי הם יכולים להיות מסודרים יותר ולהקפיד גם על סדר יום וגם על עדכון זמן אמת אודות פגישות והתקדמות שחלה (או לא חלה) בפגישה מסוימת. הם יכולים להיות נגישים באפליקציה דרך  "משימות" או "הזדמנויות מכירה" למידע שחשוב להם לדעת ולזכור לפני הפגישה ומכיוון שמדובר בחלק בלתי נפרד ממערכת הפריוריטי – יש ממשק ברור וישיר עם התוכנה כך שאפשר להציג בכל רגע נתונים עדכניים בזמן אמת, מה שיכול לסייע רבות בתהליך המכירה. מכיוון שסוכני המכירות בדרך כלל נמצאים מחוץ למשרד הם חייבים להישאר מעודכנים ולא יכולים להיות מנותקים ממידע מהותי שקורה בזמן שהם לא במשרד. בזכות אפליקציה לסוכני מכירות – הם יכולים לדעת כל הזמן מה קורה.

מה בעצם מאפשרת האפליקציה הזאת?

מדובר ביישום המחובר  לתוכנת פריוריטי במכשיר הטלפון הנייד החכם של סוכן המכירות.  סוכני המכירות יכולים לדעת בדיוק מה קורה בעולם בניהול הלקוחות או הלקוחות הפוטנציאליים. בין היתר מחירים ומכירות אחרונות ללקוח, משימות שנכתבו על הלקוח, קריאות שירות שנפתחו לו, סטאטוס משלוחים עבור הלקוח, וכמובן מאפשרת לפתוח ללקוח הצעת מחיר או הזמנה ישירות על הטלפון הנייד או הטאבלט ואף להחתים אותו ישירות על מסך המכשיר. באפליקציה קיימת האפשרות למדר עבור כל עובד בדיוק את המידע שהוא אמור לעשות בו שימוש או לדלות ממנו מידע וכך לא נוצר מצב שבו סוכן מכירות נחשף למידע שהוא לא אמור להיחשף אליו. אפליקציה לסוכני מכירות מוגדרת מראש כך שהגישה ממנה למידע של הארגון  מוגבלת אך ורק לנתונים הרלוונטיים לסוכן מכירות ספציפי: הלקוחות שלו, ההזמנות שלו וכך הלאה.

נגבסופט מנגישה את הפריוריטי למובייל, שזו המילה האחרונה בכל מה שקשור לחדשנות ארגונית. כל אחד מקבל את הגישה הדרושה לו דרך הטלפון הנייד, סוכן המכירות יכול להיות נגיש למידע שלו מכל מקום ובכל זמן שנוח לו וכך בעצם הוא לא מבזבז זמן לחינם. גם שהוא נמצא בשטח בין פגישות הוא יכול, דרך השימוש באפליקציה להזין נתונים או מידע חשוב לפני שיגיע לפגישה הבאה שלו. מדובר בשיפור והתייעלות רבה לעומת העבודה בניירת, מחברות ופתקים שהיו הכלי של סוכן המכירות לפני שהשתמש באפליקציה יעודית של נגבסופט המחוברת לפריוריטי על הטלפון הנייד.