אפליקציה לניהול לקוחות

ניהול לקוחות הוא אחד התפקידים המאתגרים שקיימים כיום בכל תחום ובכל מקצוע. יש את האופי של הלקוחות, את השירותים או המוצרים שהם מקבלים בתמורה לכספם ובדרך כלל כל מנהל יידע מיהם הלקוחות שלו ומה הדרך הטובה ביותר לפנות אליהם. יחד עם זאת, אי אפשר לשכוח ולו לרגע אחד שכל לקוח הוא אדם, שכם אם הסיטואציה מורגשת כמורכבת ואולי לא פשוטה – אותו אדם זקוק לסיוע וכאן נכנס לתמונה תפקידו של המנהל.

על מנת להפוך את המשימה לפשוטה יותר כדאי להכיר אפליקציה לניהול לקוחות, כזאת שמותקנת הן במחשב האישי והן בטלפון הנייד החכם של המנהל וכך הוא יכול, בכל זמן ומכל מקום, לעשות בה שימוש ולדעת בדיוק איך מתקדמים תהליכים שקשורים בלקוחות החברה או הארגון. ישנו ממשק ישיר ונוח בין האפליקציה לבין תוכנת הפריוריטי וכך שום פרט לא הולך לאיבוד או מתפספס. כל המידע והנתונים מגובים ונוכחים ואין הכרח להגיע פיזית לעבודה על מנת לטפל בנושאים בוערים שקשורים בלקוחות החברה.

 

מה כוללת האפליקציה ואילו שימוש אפשר לעשות בה?
כל התחום שקשור בעבודה ישירה מול הלקוחות מבוצע בצורה נוחה וידידותית באפליקציה – מענה ומתן שירות, יצירת לידים למכירה, ניהול או מעקב אחרי לידים קיימים או ישנים, משימות שקשורות לאנשי המכירות בשטח וכמובן שימור לאחר המכירה. במידת הצורך ניתן להפיק דו"חות עם הנתונים החשובים או הדרושים וכך לבצע סיכומים ועל סמך אלה לעשות שינויים או לקבל החלטות. כל פעול או נתון מידע נשמרים כחלק מאמצעי הגיבוי של אפליקציה לניהול לקוחות ואפשר לשלוף אותם ולעשות בה שימוש חוזר בקלות ובמהירות.

בעזרת פריוריטי למובייל אין הכרח לעשות את כל אלה אך ורק מהמחשב שיש בעבודה. אפשר לעשות זאת גם דרך אפליקציה לניהול לקוחות שמותקנת על הטלפון הנייד של המנהל והוא יכול לבדוק אותה מעת לעת ולבדוק האם היו שינויים כלשהן במצב ש לקוח זה או אחר. הממשק וזרימת הנתונים בין האפליקציה לבין תוכנת הפריוריטי שבה עושים שימוש במחלקות השונות בעבודה מאפשרים את אמיתות והתעדכנות הנתונים והמידע כל הזמן וכך אפשר לעבוד מכל מקום ובכל זמן.

 

עם אפליקציות חכמות אפשר לעבוד מרחוק!
ללא כל ספק עולם ההיי טק חייב לאפשר לכל חברה או מנהל את האפשרות לשהות במקום אחד ולהמשיך לעבוד משל היה נוכח במקום העבודה מול המחשב שלו. התקופה הנוכחית שבה העבודה מרחוק או עבודה מהבית נחשבות לנפוצות ונוחות – חייבת לאפשר זאת גם למי שמנהל מחסן ו/או לקוחות. הדרישה להיות נוח פיזית במחסן או בכל מקום אחר היא דרישה שכבר כמעט ולא קיימת ויש יתרונות רבים להימצאותו מרחוק של עובד, כל עוד העבודה מבוצעת לשביעות רצון המנהל וכמובן הלקוחות. כשהלקוח מקבל מענה – אין זה משנה עבורו היכן נמצא מי שענה לו.

 

מעוניינים לשמוע עוד? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!